Domů Napište mi RSS

Blog

Composer a problémy s pamětí

V posledních měsících se mi častokrát stávalo, že při použití composeru a updatu závislostí pomocí composer update se opakovaně zobrazovala chyba při nedostatku paměti. Nebylo možné tak updatovat balíčky na mých projektech. Napsal jsem jednoduchý postup, jak problém vyřešit.

Přechod na Prestashop 1.7

S několika zákazníky řešíme přechod na nejnovější verzi Prestashopu, která je v tuto chvíli ve verzi 1.7.3. Stávající eshopy pak běží na verzi 1.6 zcela bez problémů. Otázkou tedy je, zda se přechod vyplatí, co ve výsledku přinese zákazníkům a samotnému provozovateli eshopu. Z technického pohledu je velkou změnou přechod na Symfony verze 2.8.

Jak přidat přílohu k emailu pro potvrzení objednávky

V emailu pro potvrzení objednávky máme možnost zákazníkovi přikládat v příloze pdf fakturu. Co však v případě, že chceme zasílat nějaké další přílohy, například obchodní podmínky? To již nastavení Prestashopu nedovoluje a musíme najít vlastní způsob, jak toho docílit. Bohužel samotný kód s tímto příliš nepočítá a bude tak nutné zasáhnout do samotného jádra eshopu.

Jaké používám vývojové prostředí pro Windows Apache, MySQL, PHP

Jako vývojář PHP aplikací ve Windows jsem v minulosti zabýval otázkou, jaké vývojové prostředí vybrat, aby mi umožnilo vyvíjet dostatečně flexibilně různorodou škálu aplikací. Od těch nejstarších až po nejmodernější, myšlena zejména verze PHP 5.3, 5.4, 5.5, 5.6. Potřeboval jsem tedy mezi nimi plynule přepínat, případně řešit nekompatibility a testovat jejich chování na produkční verzi.

Chybné zobrazení českých znaků (diakritiky) u PDF faktury v Prestashop 1.5

Chybné zobrazení českých znaků (diakritiky) u PDF faktury je již známým problémem od verze Prestashop 1.4. Tam bylo nutné pro správné zobrazení znaků použít nové fonty, které obsahovaly diakritiku, což u nové verze 1.5 naštěstí odpadá a stačí pouze upravit typ použitého fontu, ve výchozím nastavení je to font „helvetica“.

Vyšla nová verze Prestashop 1.5

Již od září, kdy byla oficiálně uvedena nová verze Pretashopu 1.5, sleduji vývoj této nové verze velmi pozorně a prakticky s každou novou verzí až do verze 1.5.2 jsem vždy narazil na tak zásadní chyby, že použití eshopu jednoduše nebylo možné. Nyní se však situace změnila a tak se podívejme, co je vlastně nového.

Prestashop – chybné řazení nejprodávanějšího zboží

Prestashop při zobrazení nejprodávanějšího zboží v pravém sloupci zobrazuje zboží v pořadí od nejprodávanějšího po méně prodávané. Avšak při zobrazení detailu nejprodávanějšího zboží na stránce nejprodavanejsi-produkty (best-sales) se zboží zobrazuje v opačném pořadí. Pro správné zobrazení je nutné provést jednoduchou úpravu.

WordPress – jaké pluginy určitě budete potřebovat

V základní instalaci Wordpressu toho kromě základních funkcí mnoho nenajdete. Potřebujete-li svůj web rozšířit např. o galerii obrázků, zviditelnit na internetu (SEO), mít přehled o návštěvnosti webu, umožnit vyhledávacím robotům indexovat úspěšněji Váš web (Sitemap), jste na správném místě. Rád bych v tomto článku zhrnul alespoň část naprosto základních pluginů, které Vám umožní Wordpress rozšířit o nové a mnohdy velmi užitečné funkce, bez kterých se moderní web dnes již neobejde.